Sloni vypili sud s pálenkou a opilí usnuli v polích.

Stádo slonů, které vtrhlo do vesnice v provincii Jün-nan na jihu Číny, baví lidi na internetu. Celkem čtrnáct chobotnatců hledalo v osadě kukuřici a další potravu, po chvíli se však někteří začali chovat divně. Nezvládali rovnováhu, mávali choboty a nakonec vyčerpáním usnuli na čajové plantáži vedle vesnice. Obyvatelé následně zjistili, že jim sloni vypili sud podomácku vyrobené pálenky.

"Zatímco si lidé od sebe udržují odstup, čtrnáctičlenné stádo slonů vtrhlo do vesnice v provincii Jün-nan s úmyslem najít kukuřici a jiné jídlo. Nakonec vypili 30 kilogramů kukuřičné pálenky, což je natolik opilo, že usnuli na nedaleké čajové plantáži.

Indický ochránce přírody Parveen Kaswan doplnil zajímavou skutečnost: "Slony alkohol přitahuje. Jestliže ho v nějaké vesnici najdou, budou se do ní vracet. Když narazí na opilého člověka, jsou naštvaní, že to s nimi nesdílel."

Obří savci patří v Číně mezi kriticky ohrožené druhy a jsou na pokraji vyhynutí. Podle Kaswana žije v celé zemi jen 250 slonů. "Bývaly doby, kdy sloni byli součástí každého regionu," dodává.