Oteplení nepomůže! Američtí vědci VARUJÍ!

Šíření nákazy Koronaviru, neboli Sars-CoV-2, nezastavítí ani zvyšující se teploty jara. Američtí vědci tvrdí, že Koronavir bude kulminovat v létě. To koliduje s teorii vědců z virologické laboratoře berlínské nemocnice Charité, kde jsou přesvědčení o ústupu viru na jaře, píše server týdenníku Focus.

Američtí vědci dokládají studii, kde své závěry dokládají simulací přenosu viru Sars-CoV-2 do roku 2O25, kde se nepotvrdilo výrazné zpomalení, šíření nákazy, vlivem teplot.

Christian Drosten, ředitel institutu pro virologii v berlínské nemocnici Charité, se k tomuto vyjádřil tak, že Američani počítají s tím, že se zřejmě nevyhneme epidemiím navzdory vyšším teplotám. To by znamenalo, že sezónní efekt nebude tak velký, jako v případě jiných virových onemocnění.

Drosten zveřejnil výsledky konkurenční americké studie a z ní vyplývá, že mezi červnem a srpnem bychom měli očekávat vrchol nákazy, pak by měl následovat ústup.

Drosten stále předpokládá a stojí si za svými výsledky, že šíření se vlivem oteplení zpomalí a s virem nám pomohou, ale nemůžeme očekávat úplný útlum vlny infekcí. Součesně počítá s tím, že se mladší generace populace "nakazí" do léta a stane se tím imunní vůči viru.

Cílem lékařů je, aby se zabránilo šíření nákazy u lidí trpících chronickým onemocněním a u osob starších 65 let. Ti jsou podle Drostena nejohroženější skupinou.