Netflix v Evropě dočasně snižuje kvalitu streamovaných videí.

Vedení streamovacího giganta nyní rozhodlo, že omezí kvalitu přehrávání s cílem snížit celkovou zátěž na globální internetovou síť. S tím se pojí poměrně velká zodpovědnost v době, kdy se stovky milionů lidí na kvalitu připojení spoléhají při komunikaci a získávání informací o vývoji koronavirové pandemie.


Netflix má v současnosti po celém světě více než 167 milionů předplatitelů. Ačkoliv se to ve srovnání s celkovým počtem lidí na planetě jeví jako mizivé číslo, největší streamovací služba se sama postará průměrně o téměř 13 % veškerého internetového provozu, jak loni uvedla agentura Sandvine.

Netflix oficiálně ohlásil, že alespoň na 30 dnů v Evropě sníží přenosovou rychlost streamovaných videí. „Odhadujeme, že to sníží provoz Netflixu na evropských sítích o přibližně 25 %, přičemž bude pro naše předplatitele zároveň zajištěna dostatečná kvalita.“

Síť zatěžují také aplikace pro videotelefonování nebo výuku s živým přenosem videa. Živé streamování je přitom ještě náročnější na přenos dat než streamování obsahu. Obecně se tedy uživatelům doporučuje, aby síť zbytečně nepřetěžovali a dočasně se spokojili i s nižší kvalitou videa.