MŮŽE ZA TO KORONAVIRUS! Vydání nového Playstation 5 OHROŽEN!

Ano, je to tak.. i takový fanoušek co má rád hry hrané na herní konzoli typu playstation, bude muset kvůli hrozbě koronaviru typu COVlD-19 zatlačit ne-jednu slzu. 

Je tomu už pár týdnů, kdy se problém s novým čínským koronavirem dotkl i herního průmyslu. Všichni tři hlavní zástupci konzolí současné generace vyrábí své konzole i hry v taiwanských továrnách, které jsou v důsledku této nemoci uzavírány a hlásí nakažené mezi svými zaměstnanci.

V důsledku těchto vzrůstajících obav byly už odloženy i některé hry na pozdější datum vydání, možná se dokonce zpozdí I vydání nové generace konzolí značek SONY.

Do toho ještě jedna rána PlayStation se nezúčastní letošního PAX East v Bostonu, právě kvůli vzrůstajícím obavám z COVID-19.

Očekávání bylo velké, letošní ročník odhadovali velmi silný a taky na něm bylo odvedeno spousty práce a nepochybně vynaloženo hodně finančních prostředků.

Stačilo však málo, tento herní gigant takto přísně reagoval už na první výskyt člověka nakaženého koronavirem ve výše zmíněném Bostonu. Byl totiž jen chvíli doma z pracovní cesty z nyní nechvalného Wuhanu, kde virus poprvé vypukl.

K této situaci se vyjádřil i pořadatel PAX East Kyle Marsden-Kish, který je touto zprávou stejně zklamán jako mnozí příznivci herní konzole, nicméně návštěvníky ujišťuje, že jsou na výjimečnou situaci připraveni a na celé akci bude dbáno na zvýšenou hygienu a dezinfekci.