7 věcí, které moudrá žena na muži nevyžaduje.

Mnoho žen má jakýsi apriorní pocit, že muž je jim čímsi povinen. Že jsou zkrátka věci, které se od něj jaksi už automaticky očekávají. Důsledkem podobného přístupu často bývá ztráta vzájemné důvěry a úcty. Někdy i rozpad vztahu samotného.

Plné pochopení škodlivosti takové filosofie ženy často osvítí až když je pozdě.

 

Co moudrá žena nevyžaduje:

1. Je samostatná, má svou práci a nežádá, aby ji muž živil.

Samozřejmě tu nemuvíme o rodině s dětmi, ale pouze o vás. Ještě stále se opravdu najdou mladé ženy, které mají pocit, že ono staré pojetí „živitele“ vlastně nebylo tak špatné. A docela se jim zamlouvá představa, že budou tou ženuškou pečující o hnízdečko a víc – nic. A někdy se jim ani o to hnízdečko pečovat nechce. V naprosté většině případů to samozřejmě nemůže fungovat. Naštěstí tenhle nápad zas tolika ženám atraktivní nepřipadá.

 

2. Nechce po muži, aby se vzdal toho, co má rád.

Tohle je opravdu důležité. Nikdy po muži nechtějte, aby opustil zaměstnání nebo hobby, aby tak mohl víc času věnovat vám. Stejně jako vy potřebujete kamarádky, povídání po telefonu, užíváte si nákupy a spoustu jiných čistě „ženských“ věcí, potřebuje muž své koníčky, potřebuje činnost, která ho zajímá a naplňuje.

Moudrá žena chápe, že vyžadovat, aby se toho, co má rád vzdal, dělá muže nešťastným, protože stejně jako její život, i ten mužův se skládá z mnoha součástí, nejenom z povinností a času tráveného se ženou, jakkoli milovanou. Respektuje nejenom jeho povinnosti, ale také zájmy a záliby.


3. Nenutí muže k omezení nebo vyřazení styků s kamarády a příbuznými

Částečně je to součástí bodu předchozího, jsou však také případy, kdy prostě nemůžete vystát někoho z mužovy rodiny nebo – a to častěji – některého z jeho přátel. To však ještě neznamená, že se ním nebo s nimi musí kvůli vám automaticky přestat stýkat. Pokud se vám zdá, že kamarád má na vašeho partnera nedobrý vliv, tahá ho do hospody, od zodpovědnosti, od společných starostí, de facto i od vás, postupujte velmi opatrně. Nikdy takového kamaráda drsně nekritizujte. Vaše útoky vyvolají v partnerovi snahu přítele obhajovat, takže dosáhnete spíše opaku toho, co chcete. Muži na svých starých kamarádech lpějí. Zkuste vymyslet a nabídnout partnerovi program přitažlivější než vysedávání v hospodě.

Krom toho však nebude od věci vážně se zamyslet. Není snad tento kamarád součástí něčeho, co vám váš partner ještě nepředvedl? Co o něm dosud nevíte? Víte, co se říká… ukaž mi svého přítele…

 

4. Nevyžaduje, aby sdílel její zájmy

Jestliže nerad tancuje, zatímco vy sníte o tom, jak se s ním budete vlnit při salse, nejspíš vás odmítne i se salsou – bohužel doopravdy nemáte žádný nárok naléhat. Zkuste si představit, jak by vám bylo, kdyby vás každou sobotu v pět ráno budil, že se jde na ryby.

Lidé nutně nemusejí mít společné zájmy – nic to nemusí změnit na vzájemné lásce a úctě. Časem se navíc společná záliba může objevit, můžete společně vyzkoušet něco úplně nového, co se zalíbí oběma – a to je velmi důležité pojítko a dokonce jakási pojistka vztahu. Pracujte na tom.

 

5. Nechce ho předělat na někoho jiného

Pokud si žena uvědomuje skutečnou hodnotu vztahu, nevyžaduje po partnerovi, aby se změnil. Zamilovala se do skutečného, živého člověka, bere ho, jaký je, respektuje jeho názory, jeho přednosti i jeho chyby. Je si vědoma, že chtít po muži, aby „byl jinačí“, je naivní nesmysl. Muž se změní pouze tehdy, bude-li sám chtít, bude-li to pro něj důležité.

Muži naopak vysoce oceňují, když je partnerka dokáže brát takové, jací jsou, „nemontuje se“ do nich a pouze je zlehka a nenápadně inspiruje ke změně.


6. Nevyžaduje, aby si nevšímal jiných žen

Je to jednoduché – muži se zkrátka nemohou neohlížet po pěkných ženách. Příroda je takové stvořila. To, že se muž podívá na nějakou ženu, ještě neznamená, že s ní chce milostně laškovat. K uspokojení jeho zájmu mu stačí právě to podívání. Moudrá, sebevědomá žena, zůstává nad věcí. Ať už doopravdy nebo na oko. I kdybyste sebevíc žárlila, i kdyby vás to moc bolelo, nesmíte dát nic najevo. Ničemu tím totiž nepomůžete, ani sobě ne. Myslíte si možná, že když se ovládnete a klidně ho požádáte, ať se po jiných nekouká, že vás to bolí, uráží nebo mrzí, je to od vás ta správná reakce. Není. Až půjde někam sám, budete se užírat, že teď tedy se nemusí s ničím skrývat a… dostanete se do spirály žárlivosti, lítosti a vzteku. Jediná správná cesta je povznést se nad to. Prababičky říkávaly: „Chuť si udělej, kde chceš, ale najíst se musíš doma“. Ostatně – vy sama si pěkných mužů nevšímáte? Neinformujete třeba kamarádku, že ve fitku je teď jeden moc pěkný trenér..?

 

7. Důvěřuje mu

Moudrá žena nevyžaduje po partnerovi nějaké důkazy. Lidé si potřebují vzájemně důvěřovat a pouze vztah na důvěře založený má budoucnost. V takovém vztahu ženu ani nenapadne chtít po muži, aby jí ukazoval, co má v mobilu nebo aby jí umožnil přístup ke své poště. No a kontrolovat partnerovi esemesky za jeho zády, to už je skutečně pod úroveň.

 

Má-li být vztah klidný a harmonický, musejí být schopni kompromisu a ústupků oba partneři.

Vzájemná úcta, přátelství, srdečnost, trpělivost a empatie naplňují vztah dvou skutečně zralých lidí.